Home Aktualności W Choszcznie powstanie Regionalne Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników
Aktualności

W Choszcznie powstanie Regionalne Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników

Gmina Choszczno otrzyma 1,5 mln złotych na budowę obiektu szkoleniowego dla strażaków. Inwestycja powstanie w ramach projektu Regionalne Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników. Będzie to jeden z trzech takich obiektów województwie zachodniopomorskim.

Kompleks szkoleniowy, który powstanie w Choszcznie, ma służyć zwiększaniu umiejętności strażaków. Będzie w nim można podnosić kwalifikacje zarówno w zakresie sprawności fizycznej, jak i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Będą tu też odbywać się szkolenia techniczne.

W kompleksie zostaną wybudowane tory szkoleniowe dla OSP i MDP oraz strażacka ścianka treningowa do ratownictwa wysokościowego. Ponadto powstanie plac manewrowy do ćwiczeń specjalnych oraz wiata, która będzie wykorzystywana do różnych zadań szkoleniowych. Mają tu być również hydranty z bieżącą wodą oraz urządzenia siłowni zewnętrznej.

Co istotne, zakłada się, że szkolenia w kompleksie będzie można organizować przez cały rok. Środki finansowe na powstanie centrum szkoleniowego w Choszcznie pochodzą z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Obiekty tego typu mają też powstać w gminach Przelewice oraz Grzmiąca.

Author

Redakcja