Home Aktualności Skatepark w Choszcznie z oficjalnym otwarciem
Aktualności

Skatepark w Choszcznie z oficjalnym otwarciem

12 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie choszczeńskiego skateparku. Na obiekcie przy ulicy Mur Południowy zorganizowano również pierwsze w Choszcznie otwarte mistrzostwa w jeździe na deskorolce i w jeździe na hulajnodze.

Imprezę rozpoczęła oficjalna przemowa. Następnie Stowarzyszenie Sportowe Switch ze Szczecina zaprezentowało pokaz jazdy na deskorolce. Można też było wziąć udział w warsztatach Akademii Deskorolki. Finalnie odbyły się zawody, w których w jeździe na deskorolce najlepsza okazja się Alicja Kolańska, a w jeździe na hulajnodze najlepszy był Jeremi Szewczyk. Ponadto, w czasie wydarzenia swój sprzęt oraz pokaz pierwszej pomocy zaprezentowały Jednostka Ratownictwa Wodnego w Choszcznie oraz OSP Zamęcin.

Inwestycja kosztowała ponad 400 tys. złotych, a częściowo została sfinansowana ze środków wojewódzkiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zamontowano w niej takie elementy jak quarter pipe, bank ramp, funbox oraz ławki i poręcze. Choszczeński skatepark powstał z inicjatywy samych mieszkańców, a w szczególności dzięki determinacji miejscowej młodzieży. Skatepark zaprojektowano w ten sposób, aby można w nim było w łatwy sposób uczyć się jazdy na deskorolce.

Author

Redakcja