Home Aktualności Trasa Pojezierzy Zachodnich – zaawansowane prace na drodze dla rowerów
Aktualności

Trasa Pojezierzy Zachodnich – zaawansowane prace na drodze dla rowerów

Miłośnicy dwóch kółek z Choszczna i okolic już wkrótce będą mieli okazję wyruszyć w drogę nową trasą rowerową. Niedawno rozpoczęły się prace na drugim i trzecim odcinku choszczeńskiego odcinka Trasy Pojezierzy Zachodnich – prawdziwej gratki dla rowerzystów zwierzających Pomorze Zachodnie i nie tylko. Nowa trasa rośnie w oczach, a drogowcy zapewniają, że wszystko zakończy się w ustalonym czasie.

Drugi i trzeci etap choszczeńskiego odcinka trasy rowerowej został przekazany do wykonania dwa miesiące temu. Dzięki sprawnym działaniom, dzisiaj można już kłaść asfalt na odcinku od Gleźna do ul. Stawina, na ulicy Stargardzkiej powstają już zjazdy i chodnik. Wystartowały też prace ziemne wzdłuż drogi prowadzącej do Pakości. Podczas gdy na niektórych odcinkach prace przebiegają szybko i sprawnie, na innych pojawiają się utrudnienia. Na trasie rowerowej znajdują się bowiem tereny uzbrojone w różne media. Dodatkowo gmina wykorzystała okazję, że i tak jest wszystko rozkopane i zaczęła remont sieci kanalizacyjnej przy ulicy Stargardzkiej. Pomimo utrudnień, można jednak mieć pewność, że wszystkie odcinki Trasy Pojezierzy Zachodnich zostaną oddane w terminie. Nie brakuje też odważnych rowerzystów, którzy pomimo braku asfaltu korzystają z już gotowych elementów trasy i całej infrastruktury.

Choszczeński odcinek Trasy Pojezierzy Zachodnich będzie się ciągnął od mostu znajdującego się na Małej Inie aż do mostu na Inie. W rzeczywistości jest to jednak część dużo większej całości. 420-kilometrowy szlak rowerowy prowadzić będzie od Siekierek nad Odrą aż do Białego Boru. Co więcej, trasy będą się przecinały z innymi rozbudowanymi drogami dla rowerów, prowadzącymi między innymi nad Bałtyk. W całym zachodniopomorskim powstaje obecnie 12 rozbudowanych dróg dla rowerzystów, których łączna długość przekroczy ponad 110 kilometrów. Rowerzyści mogą więc mieć pewność, że w najbliższym czasie miejsca do poruszania się na dwóch kółkach nie zabraknie.

Author

Redakcja