Home Aktualności Pomorze Zachodnie Tour 2023 rozpoczęte V Choszczeńskim Klasykiem Szosowym
Aktualności

Pomorze Zachodnie Tour 2023 rozpoczęte V Choszczeńskim Klasykiem Szosowym

W niedzielę odbył się V Choszczeński Klasyk Szosowy – kolarski wyścig, w którym wzięło udział 106 zawodników i zawodniczek. Tym samym wystartowała impreza Pomorze Zachodnie Tour 2023, której pierwszym etapem jest właśnie V Choszczeński Klasyk Szosowy. Jako pierwsi na metę dojechali Natalia Pindera wśród pań oraz Radosław Cimander wśród panów.

rowery szosowe

Impreza wystartowała w Choszcznie, aby następnie przenieść się na szosy powiatu. Kolarze po minięciu Pakości przejechali trasą przez Sławęcin i Stradzewo do Recza. Stamtąd kontynuowali wyścig, przejeżdżając trzy rundy przez Grabowiec, Kiełpino, Suliszewo z finiszem ponownie w Reczu. Na mecie jako pierwszy zameldował się Radosław Cimander z Kłodawy, który dotarł tam w czteroosobowej grupie kolarzy. Najszybszą panią okazała się Natalia Pindera ze Szczecina.

V Choszczeński Klasyk Szosowy to impreza organizowana przez Zachodniopomorską Akademię Kolarską. Jest to pierwszy etap Pomorze Zachodnie Touru. Przed zawodnikami jeszcze pięć etapów – kolejny już 29 kwietnia w Motańcu. W przygotowaniu V Choszczeńskiego Klasyka Szosowego brali udział wolontariusze, a także Urzędy Miejskie w Choszcznie i w Reczu oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie.

Author

Redakcja