Home Ogłoszenia firm Polska telewizja w Londynie – czy można odbierać ją przez satelitę?
Ogłoszenia firm

Polska telewizja w Londynie – czy można odbierać ją przez satelitę?

Tęsknisz za ulubionymi serialami? A może chcesz mieć dostęp do polskich programów informacyjnych lub kanałów sportowych? Podczas pobytu za granic to często spotykany problem. Mają go również mieszkańcy Londynu oraz innych miast w Wielkiej Brytanii. Jak można uzyskać tam dostęp do polskiej TV?

 

Dzisiaj korzystanie z polskiej telewizji za granicą nie jest już tak dużym wyzwaniem jak jeszcze dekadę temu. Przede wszystkim Polacy mieszkający za granicą mogą korzystać z różnych serwisów internetowych, które dają dostęp do materiałów w języku polskim. To duże udogodnienie, jednak z drugiej strony w taki sposób nie zawsze można oglądać wszystkie interesujące materiały. Ciekawą alternatywą jest wtedy polska telewizja satelitarna w UK.

 

Canal+ i Cyfrowy Polsat w Wielkiej Brytanii

Dwie najpopularniejsze w Polsce platformy telewizyjne, czyli Canal+ oraz Cyfrowy Polsat dostępne są nie tylko w granicach kraju. Również można korzystać z nich za granicą. To możliwe za pośrednictwem anten satelitarnych oraz dekoderów, które razem tworzą zestaw pozwalający na dostęp do dziesiątek kanałów w języku polskim.

 

Z tych platform telewizyjnych można korzystać również za granicą, między innymi w Wielkiej Brytanii. W rzeczywistości to bardzo popularne rozwiązanie. Za pośrednictwem takiej TV można wtedy oglądać kanały bez ograniczeń w ramach opłaconego abonamentu lub też w wersji na kartę.

 

Aby polska telewizja w Londynie była dostępna pod danym adresem, konieczne jest więc zamontowanie na budynku anteny, a potem podpięcie wszystkich elementów systemu do telewizora. Instalacja przebiega zatem dokładnie tak samo, jak w przypadku zakładania telewizji w Polsce.

 

Jak założyć polską telewizję w UK?

Założenie polskiej telewizji w Londynie nie jest trudne. Można zrobić to samodzielnie, ale także skorzystać z pomocy firm, które mają w tym zakresie duże doświadczenie. W Londynie i w innych miastach w Wielkiej Brytanii działa obecnie wiele firm, które zajmują się instalacją polskiej telewizji. Mogą one wtedy zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która będzie obejmowała nie tylko montaż anteny i podłączenie dekodera, ale również pośrednictwo przy zawieraniu umowy z operatorem.

 

Wobec tego, aby założyć polską telewizję w Wielkiej Brytanii, wcale nie trzeba przygotowywać się na wizytę w kraju, by tam podpisać umowę bezpośrednio z operatorem i odebrać sprzęt. Firmy zajmujące się świadczeniem takich usług służą wtedy pełnym wsparciem, aby klient mógł mieć przez cały czas dostęp do swoich ulubionych kanałów i programów.

 

Założenie polskiej telewizji w UK – jak przebiega?

Aby założyć telewizję satelitarną w Polsce w Wielkiej Brytanii, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z firmą, która świadczy tego typu usługi. Adresy można znaleźć dzisiaj w internecie.

 

Następnie należy określić, jaka polska telewizja satelitarna nas interesuje – do wyboru są pakiety wchodzące w skład oferty Canal+ oraz Cyfrowy Polsat. Można także zamówić telewizję na kartę, dlatego nie jest wtedy konieczne podpisywanie umowy i wnoszenie systematycznych opłat abonamentowych. Kartę można wtedy doładowywać przez internet.

 

W umówionym wcześniej terminie pracownik firmy przyjeżdża na miejsce i wykonuje montaż anteny satelitarnej – trzeba uzyskać zgodę landlorda. Także odpowiednio ją ustawia, aby mogła ona odbierać wszystkie kanały wchodzące w skład danej oferty. Potem specjalista ustawia także parametry dekodera i telewizora. Gdy pakiet zostanie aktywowany, można od razu zacząć z niego korzystać.

 

Odbieranie polskich kanałów telewizji w UK nie jest zatem trudne – można zrobić to również za pośrednictwem firm, które oferują pakiety popularnych operatorów TV za granicą.

 

Author

Redakcja