Home Aktualności Pierwsza edycja Choszczno Summer Festival zakończona
Aktualności

Pierwsza edycja Choszczno Summer Festival zakończona

W Choszcznie zadebiutowała impreza Choszczno Summer Festival. Była to pierwsza edycja wydarzenia, które oprócz muzycznych emocji na scenie na placu Witosa oferowało także inne atrakcje. Mieszkańcy mogli się bawić przez trzy weekendowe dni, witając w ten sposób nadejście lata.

Choszczno Summer Festival to koncerty i występy muzyczne oraz taneczne, a także dziesiątki wystawców, atrakcje dla dzieci oraz okazja do tego, by dobrze zjeść. Wydarzenie to było objęte patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza.

Mimo upalnej pogody – a może właśnie po części dzięki niej – w imprezie wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców. Na Choszczno Summer Festival odbyły się koncerty Darii, Pięknych i Młodych, Sound’n’Grace. Z pewnością przyciągnęli wielu widzów, ale okazję do zaprezentowanie się miały także zespoły i formacje dziecięce, artyści z Choszczeńskiego Domu Kultury oraz lokalne zespoły Fishing Group i W drogę.

Inne atrakcje obejmowały wystawę sprzętu bojowego prezentowanego przez choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej, plenerową wystawę zrealizowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztat Terapii Zajęciowej w Choszcznie, a także ekologiczne warsztaty pedagogów z Ancymonka.

Wydarzeniu towarzyszył też Festiwal Smaków Świata, na którym stoiska miały Koła Gospodyń Wiejskich z Radunia, Smolenia, Stradzewa i Zamęcina. Było też stoisko Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarski Komunalnej z choszczeńską kranówką.

W czasie wydarzenia władze miasta wręczyły również nagrody w dziedzinie kultury za 2021 rok. Wyróżniono osoby takie jak Ewa Kubiak-Kubacka, Beata Leśniańska, Artur Groszkowski oraz Stowarzyszenie Klub Kobieta 2000. Z kolej jedenastoletniej pianistce, Marii Mastalerz, przyznano stypendium.

Author

Redakcja