Home Aktualności Odbyła się pierwsza edycja wydarzenia Klukom Aquathlon
Aktualności

Odbyła się pierwsza edycja wydarzenia Klukom Aquathlon

Choszczeński Klukom stał się w minioną niedzielę areną zmagań sportowych wraz z pierwszą edycją Klukom Aquathlon – sportowej imprezy składającej się z 750-metrowego odcinka pływackiego oraz sześciokilometrowego biegu. Zwyciężyli Szczecinianie Zuza Modzelewska oraz Bartosz Smęda, a spośród mieszkańców Choszczna najlepsi okazali się Katarzyna Wdowiak i Artur Ikiert.

Na Klukom Aquathlon składały się zawody dla dzieci oraz dla dorosłych. Dzieci musiały przepłynąć 150 metrów oraz przebiec 1,5 kilometra z pętlą na Miejskiej Górze. W kategorii M12 zwyciężył Wojciech Trojga ze Szczecina. W kategorii K12 najlepsza była Aleksandra Garbiak z Choszczna. W kategorii M14 zwyciężył Alex Modrzejewski z Choszczna, zaś w kategorii K10 i M10 sukces odnieśli odpowiednio Hanna Wdowiak z Choszczna i Wiktor Smoczyk z UKS Lusowo.

Główną atrakcję stanowiły jednak zawody seniorów. Wśród panów na podium znaleźli się Bartosz Smęda, Piotr Brudło i Mieszko Szymański. Wśród pań podium oprócz triumfatorki Zuzy Modzelewskiej tworzyły Anita Peron oraz Agnieszka Tarajcio. Imprezę zorganizowało Centrum Rekreacji i Sportu Sp. z o.o. z Choszczna wraz z Klubem Sportowym Swim2tri i UM w Choszcznie. Już teraz zapowiadana jest kolejna edycja wydarzenia w przyszłym roku, a wielu zawodników deklarowało, że z pewnością zostanie ona umieszczona w ich kalendarzach startowych.

Author

Redakcja