Home Aktualności Mieszkanka powiatu oszukana na 80 tys. zł metodą na „pracownika banku”
Aktualności

Mieszkanka powiatu oszukana na 80 tys. zł metodą na „pracownika banku”

Choszczeńska policja donosi, że jedna z mieszkanek powiat stała się ofiarą oszustwa, w wyniku którego utraciła ponad 80 tys. złotych. Polegało ono na wyłudzeniu od niej pieniędzy z konta. Aby się to udało, cyberprzestępcy podali się za pracowników banku.

O przestępstwie poinformowała sama poszkodowana, która zgłosiła się na Komendę Powiatową Policji w Choszcznie. 34-latka przekazała policji, iż otrzymała telefon, w którym rzekomy pracownik banku ostrzegał ją przed próbą włamania się na konta i zaciągnięcia pożyczki. W oszustwie uczestniczyła też druga osoba, która posługując się fikcyjną identyfikacją wzbudziła zaufanie kobiety, jednocześnie wywierając na nią presję czasową i emocjonalną. Oszuści doradzili ratunek w postaci przelewu na wskazane konto i przy użyciu kodów BLIK kobieta dokonała transferu środków. Dopiero kolejnego dnia 34-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

W związku z oszustwem mundurowi przypominają o środkach ostrożności, nie uleganiu emocjom i weryfikacji informacji uzyskanych przy okazji tego rodzaju połączeń. Policja zaleca w takich wypadkach rozłączenie się i kontakt z bankiem oficjalnymi kanałami łączności, aby uzyskać potwierdzenie lub zaprzeczenie tego rodzaju wiadomości. Służby zwracają przy tym uwagę, by nie wykorzystywać do tego celu telefonu, na który uzyskano oryginalną informację.

Źródło: https://choszczno.policja.gov.pl/zch/aktu/aktu/49669,34-letnia-kobieta-oszukana-na-quotpracownika-bankuquot-Stracila-80-tys-zl.html

Author

Redakcja