Home Aktualności Mieszkańcy wybrali koncepcję zagospodarowania placu przy fontannie w Choszcznie. Wygrał wariant nr 1
Aktualności

Mieszkańcy wybrali koncepcję zagospodarowania placu przy fontannie w Choszcznie. Wygrał wariant nr 1

Zakończone w niedziele głosowanie pozwoliło wybrać koncepcję na przebudowę i zagospodarowanie terenu placu przy fontannie w Choszcznie. Spośród dwóch opcji mieszkańcy zdecydowali się poprzeć wariant nr 1. Uzyskał on około trzech razy więcej głosów niż wariant nr 2.

Obie koncepcje zostały przedstawione przez krakowską firmę Vostok Design, a wybór wariantu został oddany w ręce mieszkańców, którzy poprzez głosowanie do urn przy fontannie oraz na stronie ChoszcznoPL na portalu Facebook, mogli decydować o zwycięskiej opcji. W sumie oddano 1400 głosów, z czego przeważająca większość była właśnie na wariant nr 1.

Projekt zagospodarowania placu przy fontannie zakłada, że zostanie wybudowana nowa nawierzchnia, fontanna, energooszczędne oświetlenie, miejsce pod scenę, zieleń z małą architekturą, a także powstanie nowa organizacja ruchu. Wybrana koncepcja architektoniczna pomoże w stworzeniu ostatecznego projektu. To na jego podstawie zostanie przeprowadzona przebudowa placu i fontanny w formule zaprojektuj i wybuduj. Burmistrz Robert Adamczyk poinformował, że koncepcja zostanie teraz przekazana do uzgodnienia z konserwatorem, a potem zostanie ogłoszony przetarg. Przewidywany koszt całkowity inwestycji może wynieść nawet około 4 mln zł.

Author

Redakcja