Home Aktualności Komputery dla mieszkańców gminy
Aktualności

Komputery dla mieszkańców gminy

W Choszcznie trwa realizacja projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR” finansowanego z funduszy europejskich. Do mieszkańców gminy trafi w sumie 527 laptopów o wartości ponad 1,3 mln zł. Pierwsze komputery już dostarczono beneficjentom programu.

Projekt jest realizowany w ramach zamówień publicznych. W Choszcznie ma on pewne opóźnienia w stosunku do ościennych gmin ze względu na wysokość zamówienia przekraczającą unijny próg zamówień publicznych. Pojawiła się konieczność dopełnienia pewnych dodatkowych formalności, takich jak podwójna weryfikacja, jednakże w końcu zaczęto dystrybuować komputery wśród chętnych do wzięcia udziału w programie.

Laptopy trafią do mieszkańców Choszczna, Korytowa, Suliszewa, Sławęcina i Zamęcina. Wydawane są w określonych dniach w szkołach w tych miejscowościach. W razie nieodebrania komputerów można umówić się telefonicznie na spotkanie z przedstawicielami magistratu. Do odebrania są uprawnieni ci opiekunowie dzieci, którzy zostali wcześniej wpisani w umowie. Muszą oni mieć przy sobie dowód osobisty. Co istotne, laptopy są bezzwrotne, ale po roku, a potem po dwóch latach, należy złożyć oświadczenie o użytkowaniu sprzętu. Po tym okresie urządzenie przechodzi na własność opiekunów.

Author

Redakcja