Home Aktualności KAS zamyka nielegalny punkt hazardowy w Choszcznie
Aktualności

KAS zamyka nielegalny punkt hazardowy w Choszcznie

Działania zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej pozwoliły zamknąć lokal w centrum Choszczna, który służył uprawianiu nielegalnych gier hazardowych. W czasie akcji zabezpieczono komputery wykorzystywane w procederze oraz gotówkę pochodzącą z przestępstwa. Prowadząca punkt hazardowy kobieta usłyszała zarzuty.

Akcja KAS została przeprowadzona przez 14 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspieranych przez choszczeńskich policjantów. Pozwoliła ona na zlikwidowanie mieszczącego się w centrum miasta w jednej z suteren lokalu, w którym znajdował się nielegalny punkt hazardowy.

Służby zabezpieczyły 5 komputerów, które służyły do prowadzenia gier hazardowych. Ponadto przejęto jako dowody w sprawie komputer, dwa monitory i modem, które były wykorzystywane przez obsługę punktu. Na miejscu zabezpieczono również na poczet należnych kar gotówkę w kwocie 340 zł. Podjęto też decyzję o przeszukaniu mieszkania kobiety prowadzącej lokal, gdzie zabezpieczono 3,1 tys. zł, które również miały pochodzić z przestępstwa. Usłyszała ona zarzut przestępstwa urządzania i prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji. Wiąże się to z karą finansową, karą pozbawienia wolności lub oboma karami łącznie.

Author

Redakcja