Home Aktualności Dywizjon artylerii samobieżnej w Choszcznie z nowym dowódcą
Aktualności

Dywizjon artylerii samobieżnej w Choszcznie z nowym dowódcą

W Choszcznie odbyła się uroczystość, w czasie której dywizjon artylerii samobieżnej został przejęty przez nowego dowódcę. Został nim ppłk. Sebastian Hałajda, obejmujący dowodzenie z rąk dotychczasowego dowódcy, ppłk. Radosława Lewandowskiego. W zbiórce oprócz wojskowych uczestniczyły też władze samorządowe.

Radosław Lewandowski służył jako dowódca choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej od sierpnia 2020 roku. Z pododdziałem był jednak związany dłużej, bo niemal 12 lat. Z jednostką musiał się rozstać ze względu na to, iż został wyznaczony na stanowisko szefa wojsk rakietowych i artylerii 12 BZ w Szczecinie. Również nowy dowódca, Sebastian Hałajda, służył w dywizjonie, a zanim stał się jego dowódcą, pełnił funkcję zastępcy szefa wojsk rakietowych i artylerii 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W czasie wydarzenia doszło do przekazania rozkazów i złożenia meldunku. Następnie przeszła defilada, a na koniec obaj wojskowi wpisali się do księgi pamiątkowej w izbie pamięci. Przyjmowali też życzenia i gratulacje awansu. Słowa podziękowania dla ustępującego dowódcy złożyli obecni w czasie wydarzenia starosta choszczeńska oraz burmistrz miasta.

Author

Redakcja