Home Aktualności Dron za ponad 50 tysięcy złotych trafi do OSP w Suliszewie
Aktualności

Dron za ponad 50 tysięcy złotych trafi do OSP w Suliszewie

Strażacy z regionu choszczeńskiego, a dokładniej ochotnicy z OSP w Suliszowie, mogą się cieszyć z dofinansowania w kwocie 50 tys. zł na zakup pierwszego w gminie profesjonalnego drona z kamerą termowizyjną.

Strażacy z Suliszewa otrzymają fundusze z programu EkoStrażak finansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Służą one poprawie wyposażenia i środków ochrony osobistej strażaków jednostek OSP.

Placówka w Suliszewie otrzyma 50 tys. zł. Do tej kwoty strażacy dołożą swój wkład własny – 6 tys. zł – i zakupią pierwszego w rejonie profesjonalnego drona z kamerą termowizyjną. Będzie on wykorzystywany w różnego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych. Urządzenie może pomóc w poszukiwaniu osób zaginionych, wczesnym wykrywaniu pożarów, walce z klęskami żywiołowymi czy ocenie ich skutków. Maszyna umożliwia patrolowanie rozległych terenów i ułatwia skuteczne rozpoznanie miejsca akcji. Dzięki niej praca strażaków będzie bezpieczniejsza i bardziej efektywna.

Oprócz OSP w Suliszewie dofinansowanie otrzymają jednostki w Kołkach i Raduniu. Fundusze w tym wypadku będą pochodzić z programu Mały Strażak (również prowadzonego przez WFOŚiGW) i wyniosą po około 25 tys. zł. Pozwoli to na zakup sprzętu (m.in. prądownice, sprzęt oświetleniowy, wentylator oddymiający, sygnalizator bezruchu, aparat powietrzny) oraz elementów umundurowania (umundurowanie bojowe, nowoczesne hełmy). Wyposażenie to zostanie również sfinansowane ze środków OSP w Suliszewie i funduszy gminnych w wysokości 12 tys. zł.

Author

Redakcja