Home Aktualności Choszczno wspiera Ukrainę – wyruszył kolejny transport z pomocą dla uchodźców
Aktualności

Choszczno wspiera Ukrainę – wyruszył kolejny transport z pomocą dla uchodźców

W poniedziałek zorganizowano transport pomocowy dla uchodźców z Ukrainy. Do Leżajska wyruszył tir z ładunkiem darów przekazanych przez lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców, a także samorząd i organizacje pozarządowe. Do uchodźców trafi przede wszystkim żywność, a także środki higieny osobistej, odzież, koce, wózki dziecięce.

To już drugi transport z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Aby móc go przygotować, gmina zorganizowała zbiórkę darów, a także przedstawiła informacje na temat tego, w jaki sposób można pomóc Ukraińcom. Udostępniła również numer konta, poprzez które można było wesprzeć finansowo uciekających przed wojną.

Pierwszy transport wysłano tydzień temu. Również on trafił do Leżajska, gdzie zorganizowano punkt przeładunkowy. Zawierał głównie leki oraz żywność. Przy tej okazji choszczeńscy wolontariusze we współpracy z Caritasem pomagali w Krościenku organizować punkt pomocowy oraz przyjmowali uchodźców.

W przygotowanie transportu zaangażowani byli mieszkańcy powiatu. W zbiórki zaangażowali się przedstawiciele samorządów regionu (gminy, sołectwa, urzędy, organizacje), strażacy, policjanci oraz zwykli mieszkańcy. Wcześniej przez centrum Choszczna przeszedł marsz wsparcia dla Ukrainy.

Author

Redakcja