Home Aktualności Choszczno z nowym Domem Pomocy Społecznej na 100 mieszkańców
Aktualności

Choszczno z nowym Domem Pomocy Społecznej na 100 mieszkańców

16 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia nowego Domu Pomocy Społecznej. „Prometeusz”, bo takie miano nosi placówka, powstał za 16 mln złotych i znajdzie się w nim miejsce dla 100 seniorów.

Uroczyste otwarcie było okazją do podziękowań dla osób, dzięki którym inwestycja mogła powstać. W jej trakcie obecni byli inwestorzy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Wartość całej inwestycji, zlokalizowanej przy ul. Pogodnej, to ponad 16 mln złotych. Powstała ona dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Docelowo DPS „Prometeusz” w Choszcznie ma móc przyjąć około 100 osób. Znajdzie się tu miejsce dla przewlekle chorych i niepełnosprawnych seniorów, którzy będą mieli zapewnioną całodobową opiekę, personel medyczny, rehabilitację, psychologa i terapię zajęciowo-ruchową oraz indywidualną dietę.

Warto tu przy okazji podkreślić, że w ośrodku ma być prowadzony program opieki i aktywizacji seniorów poprzez integrację z dziećmi w wieku przedszkolnym przygotowany przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie, która będzie tu również prowadziła studia badawczo-rozwojowe.

Author

Redakcja